ALF 01

PASKAITOS

"Show off: reginio architektūra" paskaitų ciklo lektoriai:

LOLITA JABLONSKIENĖ (LT)
Dailėtyrinkė, humanitarinių mokslų daktarė. Šiuolaikinio meno kritikė ir parodų kuratorė;  nuo 2002 m. Nacionalinės dailės galerijos vadovė; Vilniaus dailės akademijos dėstytoja; Lietuvos kultūros ir meno tarybos vicepirmininkė; Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narė. L. Jablonskienė buvo Lietuvos paviljonų Venecijos bienalėse (1999 ir 2005 m.) komisarė.

NICOLAS GROSPIERRE (FR, PL)
Lenkijoje gyvenantis prancūzų kilmės menininkas 2008 metais 11-ojoje Venecijos architektūros bienalėje atstovaudamas Lenkijai jis buvo įvertintas „Golden Lion“ apdovanojimu už geriausią nacionalinę ekspoziciją. Jo brandi bei konceptuali dokumentinė fotografija, instaliacijos asociatyviai susieta su kolektyvine atmintimi, modernizmo architektūros paveldu. Autorius manipuliuoja beribės erdvės iliuzija, dviejų, trijų dimensijų vaizdais ir masteliu. Lietuvoje Grospierre sukūrė du fotografijų ciklus: „Lietuvos autobusų stotelės“ ir „Hidroklinika“.

HERMAN KOSSMANN (NL)
Parodų architektūros ir dizaino studijos „Kossmann.de-jong“ įkūrėjas. Herman Kossmann – vienas iš Amsterdame įsikūrusios parodų architektūros ir dizaino studijos „Kossmann.dejong“ įkūrėjų. Studijos kūrybinis procesas įtraukia nemažai skirtingų disciplinų (šviesos, garso, kino) specialistų, o darbų temos svyruoja nuo architektūros, istorijos ar literatūros iki psichiatrijos, gatvės meno bei mikrobiologijos.

SKAIDRA TRILUPAITYTĖ (LT)
Menotyrininkė, dailės ir architektūros kritikėMenotyrininkė, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) ir Tarptautinės sociologų asociacijos (ISA) narė, Lietuvos ir užsienio akademinėje spaudoje gausiai publikuoja straipsnius kultūros politikos, kultūros ekonomikos, tapatybės, kultūrinės pilietybės temomis. Domisi urbanistinio-kultūrinio planavimo, kūrybinių industrijų, tarptautinių intelektinių mainų klausimais ir šių skirtingų disciplinų sąryšiu. 

AARON BETSKY (USA)
Sinsinačio (JAV) meno muziejaus direktoriusMonografijų  apie XX-ojo amžiaus architektų kūrinius, taip pat traktatų, nagrinėjančių sąsajas tarp architektūros, estetikos, psichologijos ir žmogaus seksualumo, autorius.2008-ųjų metų Venecijos 11-osios architektūros bienalės direktorius. Nuo 2001-ųjų iki 2006-ųjų vadovavo  Nyderlandų architektūros institutui Roterdame (Olandija).Architekto, kritiko ir rašytojo nuopelnai įtvirtino Aaron Betsky kaip vieną įtakingiausių XXI-ojo amžiaus architektūros proceso asmenybių.

36