ALF 01

Apie

Architektūros [leidinių] fondas - tai nauja virtualių leidinių apie architektūrą, urbanistiką ir dizainą platforma. Ji rengiama atsispiriant nuo temų, nagrinėtų Architektūros fondo įgyvendintų pokalbių metu. Seriją kasmet sudarys keturios atskirų ciklų straipsnių rinktinės, tačiau leidinys pateiks ne tik įkvepiančių ciklo paskaitų rinktinę - ji papildoma plačiu kontekstu: medžiaga, surinkta paskaitų kuravimo metu, interviu, diskusijomis bei autorinėmis esė.

Projektas vystomas kaip virtuali platforma, atsižvelgiant į šiuolaikinės visuomenės informacijos vartojimo pokyčius. Viena svarbiausių nuostatų taip pat yra prioritetas remti žmogiškuosius išteklius, didžiausią dėmesį skiriant autorių honorarams, suteikiantiems galimybę kokybiškiems tekstams atsirasti, o ne techninėms išlaidoms kaip spaudos kaštai ir pan. padengti. Todėl leidinys yra virtualus ir atviras, jį naršyti, o prireikus atsispausdinti, atšviesti ir kitaip platinti gali visi vartotojai.

Kiekvieną leidinio numerį rengia du redaktoriai. Vienas jų -  pastoviai dirba su architektūros [leidinių] fondu, taip užtikrinant projekto tęstinumą, o antrasis -  kviečiamas parengti numerį konkrečia tema, taip suteikiant leidiniams įvairovės ir profesionalumo.

Visi, norintys prisijungti prie šios iniciatyvos kviečiami rašyti leidiniai@archfondas.lt

2013 metų leidinių temos:

Reginio architektūra
Modernieji paveldai_Modernizmas.lt
Procesas
Edukacija

Leidinio koncepcija:
Julija Reklaitė, Karilė Nefaitė, Linas Lapinskas, Edwin Gardner, Sabina Grincevičiūtė, Milda Grabauskaitė, Viktorija Šiaulytė.

Redakcija:
 Julija Reklaitė, Viktorija Šiaulytė.
Taip pat rengė: 
Karilė Nefaitė, Linas Lapinskas, Sandra Senavaitytė.

Kalbos redaktorė:
 Rūta Makutėnaitė

Tekstų transkripcija: 
Vaidotas Vaičiulis, Sandra Senavaitytė, Monika Augaitytė, Gabrielius Šegždavičius, Aurelija Krasauskaitė, Martynas Akulevičius, Milda Grabauskaitė, Mindaugas Glodenis, Rūta Valiūnaitė, Adelė Dovydavičiūtė.

Vertimai:
 Viktorija Šiaulytė, Jurga Grunskienė, Aistė Galaunytė

Puslapio dizainas bei programavimas: 
Martynas Bardauskas


“Show off: reginio architektūra” paskaitų ciklo kuratoriai:
 Julija Reklaitė, Linas Lapinskas ir Edwin Gardner.

Savanoriai:
 Vaidotas Vaičiulis, Sandra Senavaitytė, Monika Augaitytė, Gabrielius Šegždavičius, Aurelija Krasauskaitė, Martynas Akulevičius, Milda Grabauskaitė, Mindaugas Glodenis, Rūta Valiūnaitė, Adelė Dovydavičiūtė.

Dizaineris:
 Matas Šiupšinskas.
Plakato autorė:
 Goda Gontytė.

Komiksų autorius:
Petras Išora.

Fotografai:
 Norbert Tukaj, Gabrielius Varnelis.

Architektūros (ekskursijų) fondo savanoriai:
 Adelė Dovydavičiūtė, Agnė Kreišmontaitė, Andrius Laurinaitis, Dovilė Krikščiūnaitė, Evelina Vasiliauskaitė, Julija Jurevičienė, Jūratė Usanova, Karolina Čiplytė, Linas Ulickas, Magdalena Mozuraitytė, Margarita Kaučikaitė, Ona Lozuraitytė, Povilas Paukštė, Rūta Valiūnaitė, Sandra Senavaitytė, Sandra Šlepikaitė.
Gidai:
Gintaras Kuginis, Darius Čaplinskas, Skaidra Trilupaitytė, Marius Kanevičius, Audrius Novickas.

Architektūros (aktualijų) fondas ciklo metu:
 Andrius Ropolas, Jautra Bernotaitė, Linas Ulickas, Matas Šiupšinskas, Rūta Leitanaitė, Rūta Makutėnaitė, Vidmantas Samuolis, Indrė Ruseckaitė, Aida Štelbienė.

Ciklo rėmėjai: 
Hauraton,
 Prancūzų kultūros centras, 
Nyderlandų Karalystės ambasada, 
Viessmann,
 JAV ambasada, 
Būsto harmonija ir Brasa.


ARCHITEKTŪROS FONDAS – tai nevyriausybinė nepriklausoma nekomercinė organizacija, kuruojanti veiklas, skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią, įžvalgią asmenybę. Tai neformalus judėjimas, inicijuotas dar 2004 metais pirmosios architektūros parodos Nepriklausomoje Lietuvoje – „Žvilgsnis į save“ pagrindu. 2009–2011 viešoji įstaigą išsivystė į daugiasluoksnę, savanorišką iniciatyvą, kuri vis labiau plečia architektūros kultūros suvokimo ribas, skatina kultūrinius mainus ir bendradarbiavimą.

ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS jungia daugelį iniciatyvų, jame rengiamos paskaitos pritraukia ne tik architektūros specialistus ir studentus – pamažu jos tampa įdomios įvairių sričių kultūros žmonėms, nes tai pokalbiai, įkvepiantys kitaip pažvelgti į architektūrą, ją suvokti, pažinti ir pamilti. Projektas neapsiriboja vien paskaitomis – tai diskusijos prie vyno taurės pasibaigus paskaitai, pranešėjų rekomenduojamų knygų fondas, ciklus praplečiantis ekskursijų fondas, siekiantis architektūrą pažinti mastelyje 1:1, ir viso to dėka besiformuojanti atsakingų, sąmoningų, savo aplinka besidominčių bendraminčių bendruomenė.

Visa ARCHITEKTŪROS […] FONDO veikla vystoma estafetės principu, kuomet pirmą „kadenciją“ į veiklą įsitraukiantis savanoris ar kuratorius yra apmokomas dirbdamas duete su antrą „kadenciją“ veikiančiu kolega, kitoje „kadencijoje“ perduoda estafetę apmokydamas kitą žmogų, tokiu būdu užtikrinamas veiklos tęstinumas ir nuolatinė dinamika. Tokiais pačiais bendradarbiavimo principais parengtas ir šis leidinys, pranešėjų tekstus redagavo ir rengė grupė  jaunų architektų ir bendraminčių, veikiančių Architektūros (...) fonde savanorystės principais.
 
 

36